Тут звісно можна пригадати багато варіантів, як загально визнаних, так і тих що запали в душу особисто Вам. Але сьогодні ми поговоримо про фільм, який безумовно є однією найкращих екранізацій книг. “Володар перстня” Джона Рональда Руела Толкіна, та одноіменній кінокартині “Володар перстнів” режисера Пітера Джексона.
Дивлячись на графіку, персонажів та декорації важко повірити, що над фільмом працювали в далекому 2001 році. А це означає, що до роботи над екранізацією було залучено сотні людей, яких щодня готували сніданком, для якого використовували приблизно півтора тисячі яєць.
Недаремно годували їх такою кількістю їжі, оскільки енергії на створення шедевру йшло не мало. Наприклад, всі ми пам'ятаємо знамениту сцену ради Ельронда, яка супроводжується листопадом. Але мало хто знає, що для, здавалось, такої простої речі, як листопад, було задіяно 50 працівників. Які скидали листя, що було зібрано заздалегідь, з певним інтервалом. А так як листки дуже швидко втрачали свій зовнішній вигляд, кожен листочок доводилось перефарбовувати вручну.
Знаєте чого боїться Шон Бін? Літати. Банально, але все ж, всі актори добрались до знімального майданчика літаком, а ось Боромір шурував пішки, як бравий солдат, ладний на все аби не летіти.
А знаєте який актор виявляється був найвищим членом братства перстня? Так, саме Джон Ріс-Девіс, який зіграв Гімлі зростом 185 см, а це означає, що для того аби зробити з нього маленького бородатого гнома, знімальній групі потрібно було навчитися добре приховувати його справжній ріст.
Через те, що актор Орландо Блум сам виконував всі трюки, він нерідко отримував різні виробничі травми. Знімаючись в одному з епізодів йому не пощастило зламати ребро. Та, рекордсменом по травмах на майданчику був саме Вігго Мортенсен. Актор відзначився декількома зламаними пальцями, наприклад, палець на нозі Арагорна зламався в результаті того, що він пнув шолом. Наступного разу, при зйомці бійки, йому вибили частинку зуба. А в печерах Морії Арагорна ми можемо бачити тільки з однієї сторони, оскільки лице актора постраждало в результаті його захоплення серфінгом. Навіть гримери не змогли сотворити диво і довелось змінювати розположення камер. Взагалі, актор настільки глибоко занурився у свою роль, що автоматично відгукувався, коли поза знімальним майданчиком, його називали Арагорном.
Не обійшлось і на знімальному майданчику без людини яка особисто була знайома з Дж. Толкіном - Кристофер Лі, який зіграв Сарумана єдиний мав радість знайомства з автором, персонажа якого йому довелось зіграти. Хоча з самого початку передбачалось, що він мав зіграти Гендальфа.
Робота гримерів просто неоціненна при створенні образів персонажів, наприклад ноги хобітів, створювались кожен раз, коли актору потрібно було вийти на знімальний майданчик. І це не було примхою режисера чи халатністю акторів, просто після сцени неможливо було зняти реквізит без пошкоджень. А самі будиночки для хобітів, аби надати натуральності, створили за рік до початку знімального процесу, щоб вони встигли постаріти і виглядали природно.
Ну і останнє, кінотрилогія “Володар перснів” отримала 17 оскарів, і 475 перемоги при більш ніж 800 номінаціях на різні премії.
Звісно книга не поступається популярності кінокартині і також ставить свої рекорди в продаваності. Недаремно ж вона входить в топ три найбільш продаваних книг у світі. Пам'ятайте, краще один раз прочитати, ніж сто разів побачити.
Читати модно - Bookopt!