13 листопада відзначають Всесвітній день доброти. Це міжнародне свято, яке започаткували в 1998 році на конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо. Це свято, яке нагадує про важливість простих, але щирих жестів. У цей день мільйони людей в різних країнах світу об'єднуються, щоб поширювати добро. Що ж робить доброту такою особливою? Її сила полягає в здатності змінювати не лише того, кому вона адресована, а й того, хто її виявляє. Дослідження показують, що допомога іншим покращує психічне здоров'я, знижує рівень стресу й додає відчуття задоволеності життям. Добрі вчинки викликають ефект “ланцюгової реакції” - коли ми робимо щось хороше, інші також прагнуть виявити турботу. Всесвітній день доброти - чудовий привід зупинитися, озирнутися навколо і знайти спосіб допомогти іншим. Це може бути як простий жест - усмішка, слова підтримки чи комплімент, так і більша допомога - благодійний внесок чи волонтерство. Головне - діяти щиро. Пропонуємо вам для читання кілька “добрих” книг, які спонукають читачів вірити в добро.
Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна
“Стартапи добра. Люди та проєкти, яких не зламала війна” - це книга видана в співпраці Української освітньої платформи та “Видавництва Старого Лева”. Команда платформи вірить в Україну та українців, стоїть горою за порозуміння, діалог та прийняття, а також вважає відповідальність шляхом до свободи. У книжці ви прочитаєте 17 історій про неймовірних українців, які під час повномасштабного вторгнення випікають хліб на Донеччині, на Херсонщині в умовах окупації розвозять їжу людям з інвалідністю, на Київщині допомагають врятованим дітям. Ці та інші історії людей створюють національний ланцюжок взаємодопомоги і підсилюють віру в добро.
Чому нам погано, коли все нібито добре
Шведський психіатр, доктор медицини, автор книги “Чому нам погано, коли все нібито добре” Гансен Андерс досліджує парадокси сучасного життя. Наприклад, чому, попри матеральний комфорт і досягнення науки, люди часто відчувають тривогу, стрес і незадоволення. Андерс пояснює, що еволюція зробила нас чутливими до загроз, і показує, чому ця чутливість, корисна в минулому, сьогодні може заважати нашому добробуту. У книжці автор пропонує практичні поради, як справлятися з психологічними викликами, щоб жити спокійніше й усвідомленіше. Щиро радимо цю книгу для читання - вона справді цікава і корисна.
Що добре, а що погано?
Цю книжку написав професор філософії, аналітик, психолог, фахівець з дитячого розвитку, керівник Паризького інституту практичної філософії Оскар Бреніф’є. Це своєрідний філософський посібник для дітей, який допомагає розвивати критичне мислення й навички осмислення моральних питань. Через прості запитання та яскраві ілюстрації книга спонукає дітей задуматися про те, що таке добро і зло, чи треба з усіма поводитися приязно, чи варто казати все, що думаєш тощо. Це видання створене, щоб заохотити дітей до роздумів про світ і їхні цінності.
Так добре бути разом
Ютта Ланґройтер і Штефані Дале - німецькі дитячі письменниці, авторки книжки “Так добре бути разом”. Книжка показує маленьким читачам, що немає нічого важливішого за сім'ю. Добра історія розповідає про сім'ю зайців, які живуть у мирі та злагоді. Але одного разу, коли мама пішла з дому, братик на ім'я Йозі посварився зі своїми сестричками Метте та Мартою. Йозі часто хвилюється через невеликі проблеми, але саме це робить його зворушливим і близьким до дітей.
Крокуємо доріжками добра Скарбниця моралі Зошит
Тернопільське видавництво “Мандрівець” видало чудовий зошит для дошкільнят, який містить вісім тематичних блоків з матеріалами морального змісту. Виконуючи різноманітні завдання, діти навчаться розрізняти добрі та погані вчинки, дізнаються, як можна допомогти мамі й татові, зрозуміють чому потрібно поважати бабусю та дідуся, зуміють заводити нові знайомства та дружбу тощо. То ж, любі наші читачі й читачки, бажаємо вам відкрити свої серця назустріч добру й щедрості. Нехай книги, які ви обираєте, приносять світло і натхнення, вчать співчуттю, любові та підтримці. Бажаємо, щоб кожна прочитана сторінка дарувала нові ідеї і спонукала творити добро навколо себе.
Bookopt – читати модно!