Неймовірна авторка улюблених дитячих віршованих казок Джулія Дональдсон знайомила нас зі світом лісових героїв у казці про Ґруффала та його донечку, зі світом драконів – у двології про Зоґа, зі світом несуразних тварин у книзі «П’ятеро гидких», з доісторичними часами у книзі «Печерний розмалюк», і ось настав час знайомити маленьких читачів з барвистим та різноманітним підводним світом у віршоказці «В’юрчик» з ілюстраціями від Акселя Шеффлера.
От уявіть собі, що в підводній школі на уроки до пані Скатертини (ім’я походить від слова «скат») постійно запізнюється один учень В’юрчик. Ніхто не дивується, що під час ранкової переклички його немає.
І щоразу цей вигадник приносить байку про те, що завадило йому вчасно прибути на урок. Це неймовірні історії про скриню зі скарбами та русалку, про перегони на морському конику, про битву з восьминогом
І хоча інші рибки не дуже вірять у ці байки, їх охоче переповідають бабусі Дорі та Камбалині, а ті поширюють чутки серед морських мешканців.
Та якось – от халепа – необачний фантазер втрапив у риболовецьку сіть!
Ми затамували подих: невже пригодам кінець? Як авторка визволить нашого героя із безнадійної ситуації? Як виявилося, усе просто: наш рибун занадто малий для рибалок, тож його викинули назад у море.
Та біда не ходить одна – В’юрчик опинився далеко від дому серед незнайомих морських мешканців. І от ми вже співпереживаємо малому, як він знайде дорогу додому? Переляканий він плавав кругами і гукав маму, аж раптом… почув казку, яку сам складав. Наш герой був кумиром інших рибин, адже здавався мужнім та безстрашним. Шукаючи першоджерело історії В’юрчик познайомився з чималою кількістю мешканців глибин (чутки розходяться великими колами, як на землі, так і у воді), та зрештою зустрів тітоньку Камбалину, яку добре знав.
Та чи повірять малому вигаднику вчителька та однокласники, коли він розповість реальну історію? Дізнаєтеся, коли дочитаєте казку до кінця.
На перший погляд, це просто пригодницько-розважальна казка, однак, як у всіх історіях від Джулії Дональдсон, у ній закладено повчальний зміст, а саме: «Хто раз збреше, тому другий раз не вірять». Приємного вам читання!
Леся Солейл