Джоан Ролінг стала першою письменницею-мільярдером завдяки своїм книгам. Сьогодні Дж. К. Ролінг є найвисокооплачуванішою світовою авторкою. Вся літературна спадщина Ролінг оцінюється в сотні мільярдів доларів, а сама торгова марка "Harry Potter" – приблизно в 15 мільярдів доларів.
Народилася Джоан в Англії в місті Єйті 1965 року. Після закінчення школи, почала навчатися на філологічному факультеті за спеціальністю "Французька мова та література". Потім працювала секретарем лондонського відділу організації "Міжнародна амністія". Пізніше переїхала до Португалії, де працювала вчителем англійської мови та літератури. Там вона вийшла заміж за тележурналіста у 1992 році. Через рік у них народилася донечка Джесіка.
У цей час Джоан почала писати свій перший роман "Гаррі Поттер і філософський камінь". Через два роки, у 1995-му, письменниця розлучилася зі своїм чоловіком через те, що він бив її. Джоан із маленькою донечкою переїхала на якийсь час в Шотландію до родичів та все ж не переставала працювати над книгою. У 1997-му вийшла перша частина про Гаррі Поттера. Несподівано для всіх історія про хлопчика-чарівника стала однією з найпродаваніших у світі.
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ДЖОАН РОЛІНГ
- Справжнє ім'я письменниці Джоанна Мюррей (прізвище від другого чоловіка). Дівоче прізвище її матері – Волант. Дж. К. Ролінг насправді немає другого імені. Авторка взяла ім'я Кетлін від своєї бабусі. Також вона має псевдонім – Роберт Ґелбрейт, під яким опубліковувала кілька романів. Джоан або Джоанна використовується лише для книг. Сама письменниця каже, що її всі кличуть "Джо" і стверджує:
Ніхто ніколи не називав мене Джоан, хіба що, коли були сердиті на мене батьки, як я була малою.
- Першу свою розповідь Джоанна написала в шість років. Назва була "Кролик". Мати Джо похвалила дівчинку за написану роботу і та, відчувши свій неперевершений талант, відправилася до видавництва, аби опублікувати свій шедевр. Утім, там відмовили юну письменницю від такої задумки.
- Перед виходом роману "Гаррі Поттер і філософський камінь" письменниці відмовило 14 видавничих агентств. Ніхто не хотів друкувати історію про хлопчика-чарівника, яку написала жінка. Тому авторці довелося скоротити Джоанна до Дж., аби книгу швидше розкупили (на даний момент продано більше як 450 млн книг).
- Книги, а пізніше і фільми про Гаррі Поттера різко підняли попит на сов як домашніх улюбленців. Втім згодом через те, що люди не в змозі були доглядати за дикими птахами, більшість із них опинилися на вулиці. Схожа історія була і з виходом фільму "101 далматинець".
- Дементорів письменниця вигадала, коли перебувала в спеціалізованій лікарні з діагнозом "клінічна депресія". Брак коштів і відсутність стабільної роботи для матері-одиначки виявилися важким випробуванням навіть у такій процвітаючій країні, як Велика Британія.
- Ролінг зізналася, що вона б ніколи не написала романи про Гаррі Поттера, якби у неї не померла мама від розсіяного склерозу. Лише пізнавши, що таке смерть близької людини, можна було написати про життя та смерть, що є ключовими віхами в історіях про Гаррі Поттера. Авторка описала власні почуття за смертю матері і відобразила їх в почуттях головного героя Гаррі до смерті своїх батьків.
- Джоан написала так, що саме непрацююча багатодітна мати зробила один із найбільш героїчних вчинків у книзі. Місіс Візлі вбиває Белатрису Лестранж – праву руку головного лиходія Волдемора. Беллатрис до цього встигає прикінчити половину позитивних героїв книги. Вона неймовірно сильна і зовсім безжальна чарівниця, з якою не змогли впоратися навіть найталановитіші противники.
- Герміону Ґрейнджер авторка списала з себе. Джоанна розповіла, що також була всезнайкою і жодним чином не любила хуліганство.
- Платформа 9¾, з якої йде поїзд у Хогвартс знаходиться на одному з найбільших Лондонських вокзалів. Саме там свого часу познайомилися батьки Ролінг.
За матеріалами https://www.5.ua