Всі ми родом з дитинства і в юному віці плекали мрії чимшвидше стати дорослими та опанувати певну професію. Поділюся з вами своєю дитячою мрією.
В років 6-7 я хотіла стати вчителем української мови та літератури, ну і ще зарубіжної літератури. Потім я підросла і вирішила, що буду вчити тільки молодшу школу. «Це ж так класно бути першим вчителем (читай, другою мамою) для допитливих та до всього цікавих школяриків», - думала тодішня я. Згодом мені прибавилося ще кілька рочків та досвіду спілкування з однолітками. Так прийшло усвідомлення, які ж ці діти бувають неслухняні і як їх важко змусити, бодай, слухати, не то що чогось навчити. Тож я перемкнула свою увагу на ще молодше покоління – на дітей дошкільного віку. «Це ж так захопливо дбати про ці маленькі голівки, гратися з ними у різні ігри та розповідати казки.
Мої вподобання майбутньої професії ще кілька разів змінювалися. Часто я не розуміла, чим займаються ті чи інші професіонали своєї справи. Або просто не знала про існування купи дуже цікавих, проте рідкісних професій. Тому мій юнацький максималізм довго блукав на шляху профорієнтації.
Сучасні діти вже не мають таких проблем, адже є чудова книга Юлії Коломоєць та Алли Гутніченко під назвою «Незвичайні професії».
У цьому виданні хлопчик Андрійко розповідає про свою родину та їх професійні навики. Чесно зізнаюся, щонайменше половина професій для мене стала відкриттям, а про решту – я ґрунтовно поповнила свої знання.
Всі ми знаємо, що багато хлопчиків у дитинстві цікавляться динозаврами – диплодоками, ігуанодонами, тиранозаврами, птеродактилями та іншими. Найбільш захоплені та цілеспрямовані юні дослідники виростають та стають палеонтологами. Ці люди мають купу чудернацького інструменту, яким послуговуються у своїй роботі. Палеонтологи знаходять, викопують та досліджують рештки давно вимерлих організмів. Як на мене, це надзвичайно цікаво!
Альстромерія, аспідістра, еустома, гіпсофіла, монстера – ні, це не заклинання з «Гаррі Поттера», це всього-на-всього назви квіток. Всі ці рослини та багато інших має знати флорист. Ця людина вміє доглядати за рослинами, знає як вдало поєднати їх між собою, щоби вийшов шедевральний букет. А практично всі дівчатка (і великі, і малі) дуже люблять отримувати у подарунок запашні квіткові композиції. Тож професія флориста є реально крутою, бо він здатен дарувати людям красу та приємні відчуття.
А чи знаєте ви, хто такий тітестер? Чим займається склодув? І де черпає натхнення астроном? Про це та багато іншого можна дізнатися з книги «Незвичайні професії». Впевнена, цікаво буде не тільки діткам, але й батькам.
Оксана Попович