Депресія.
Стан знайомий багатьом.
Але що насправді переживає людина, ладна себе вбити?
І чи можна повернути до життя того, хто вже вирішив з нього піти?
"Під скляним ковпаком" - саме про це...
Естер – 19, і її життя здається суцільною мрією: стажування в престижному журналі, навчання, залицяння… Але не все так безхмарно, адже ненависть до себе, страх і безвихідь завжди знаходяться поруч. Втрачена можливість пройти письменницькі курси заганяє героїню в справжню депресію. Ліки, електрошок , невдалі спроби самогубства – все це має пройти Естер, аби зрозуміти справжню ціну життя.
Сільвія Плат – відома американська поетеса. «Під скляним ковпаком» - єдиний прозовий роман письменниці. Наполовину автобіографічний, він розповідає про непростий період життя Плат , яка так і не змогла побороти депресію і зрештою скоїла самогубство.
Про життя і не тільки
«Під скляним ковпаком»- незвичайний роман. Серед різнобарв’я проблем і питань, кожен здатний побачити щось близьке і важливе саме для себе. Тому не довіряйте словам, що цей роман не для всіх.
Хтось може побачити дівчину в депресії, а хтось – сильну жінку, якій вдалося побороти себе. Хтось побачить безпомічну тварину під скляним ковпаком. Або , що ковпак навис над ним самим.
Переживання головної героїні дуже глибокі і непрості. Тут автобіографічність зіграла на користь книги, адже Плат описувала власний досвід , а не вигаданий. Через це, почуття спорідненості і близькості з Естер було дуже сильним.
У чому її проблема?
Здавалося б , нічого страшного – вона просто втратила сенс. Що важливого в тому, щоб спати, їсти чи переодягатися? Що особливого в тому, щоб жити?
«Під скляним ковпаком» має широку проблематику, яка не обмежується депресією та психічними розладами. Це своєрідна ода фемінізму, яка висвітлює становище і бажання жінки у 50-х роках минулого сторіччя. Її легко можна назвати провокаційною, але це лише додає їй родзинки.
Також , важко не відзначити загальну атмосферу роману : меланхолійну , дещо химерну й інтимну. Такі настрої підкріплює оформлення книги, адже всередині книги знаходиться серія неймовірних ілюстрацій від Анастасії Стефурак.
Кому читати
«Під скляним ковпаком» я раджу прочитати всім. Так , можливо декому вона не сподобається, але точно змусить замислитись про мету і ціну життя.
Марія Степурська