Відповідь на це питання проста - всього. Базові знання про будову цього світу, тваринок, людей і відносини дитина отримує саме слухаючи казки. Вона не задумується про причинно наслідкові зв’язки, не шукає підтексту в словах, а просто бачить готову модель та переймає її. Просто, легко і доступно.
Ні для кого не секрет, що чарівні казки не залишать жодного малюка без тіні цікавості. Ну погодьтесь, Вас також захоплювали сюжети про лицарів, принцес та драконів. Всі ми грались “на мечах”, уявляючи себе на місці сильних та відважних героїв казок. Та чи задумувались ми тоді, чого нас вчили просто веселі сюжети? Як саме вони формували нашу свідомість та світосприйняття?
Йдемо по порядку. Почнемо з простих істин - що таке добро і зло. Як не заплутатись і відрізнити перше від другого? Саме цей мотив тонкою лінією пронизує практично кожне слово у казці.
Добро неодмінно перемагає зло. Ще одна істина, яку нам вдалось засвоїти з ранніх часів, саме завдяки казкам.
Добро обов’язково винагороджується і дарує щастя та радість. Маленька мотивація аби не сходити на криву стежку.
Тому, першим уроком, який ми виносимо з казок - урок про добро, доброту і все інше, що стосується цього слова.
Захотілось піти зробити щось добре? А це Ви ще казку не почали читати.
Для малюка дана модель поведінки також стане чимось звичним. А наслідування головного героя буде виховувати в дитині доброту, силу та розум.
Жоден з героїв не отримав те до чого йшов просто так. Нам в житті мало що дається задарма, і тут казка точно була права. Та зараз не про це. Звісно, шлях до щастя неодмінно буде тернистим, що допоможе дитині навчиться не боятись труднощів. І водночас вона буде знати, що всі проблеми можна вирішити доклавши певних зусиль. Про те, як варто цінувати і любити свою працю аби отримати певний результат, казки завуальовано розповідають малечі.
Книга “Найкращі казки. Збірка Грім, Перро, Андерсен, Гофман, Гауф” - розповідає багато історій, що можуть стати прикладом для юного слухача.
На сторінках книги маленьких читачів очікує дивовижний світ казок найзнаменитіших європейських письменників: тут і захоплюючі пригоди, і мудрі поради, і дивовижні перетворення, і битви за справедливість, і, звичайно, у кожній казці добро перемагає зло. А яскраві малюнки роблять ці пригоди заворожуючими.
Головний персонаж ніколи не йде на подвиги сам, завжди поруч є вірні друзі та помічники. Так казка прищеплює дитині базові поняття про дружбу. Як знайти її серед сотень подорожніх, що треба робити щоб дружба була “продуктивною”, якщо так можна сказати. Дружба людей і тварин, також завжди була присутня у цих творах.
Знаєте, якщо так розібратись то казка - це такий великий вантаж прихованих знань, що аж лячно подумати, що таке можливо.
Казка - це інструмент, що передає нам мудрість предків. Скільки років казці «Колобок»? Багато і ще трішечки більше. Всі знання, поради і частину свого побуту, наші пращури передали наступникам саме таким видом.
Ну і казка - це точно весело. Зараз в доступі стільки ілюстрованих видань, що аж голова йде обертом. Стільки казок, переказів, ілюстраторів, адаптацій. Можна завантажити фургон і ще маленький вагончик.
А який прихований повчальний зміст знайшли Ви? Можете ділитись думками у коментарях.
На сьогодні все, бережіть себе.
Bookopt - читати модно!