Чи є у вас друг, з яким можна знайти галявину пролісків і подарувати її мамі? Немає? То вам обов’язково пора подружитися із Афиновим Ведмедиком. Це такий друг, що приходить до тих, хто читає схожі історії і вміє цінувати кожен подарований день.
Такий ведмедик потрібен кожному, причому і дітям, і дорослим. Бо часто у суєті буднів ми забуваємо, яке з див відбувається навколо нас. А тим часом Афиновий Ведмедик говорить пошепки на кухні, щоб не розбудити плоди, які дрімають у насінинах. А ще він не ловить метеликів, бо так краще ними милуватися (Афиновий Ведмедик називає їх літаючими квітами, але не кажіть йому про те, що вони звуться метеликами, хай він собі перебуває у казці).
Афиновий Ведмедик допомагає прожити кожен день щасливим, для цього у його книжечці детально промальовано назву кожного дня і рецепт, як його краще провести. Наприклад, у Капітошковий день треба стрибати по калюжах, співати пісень і мріяти про літо, а в День називання кольорів треба обов’язково дізнатися про новий відтінок або навіть вигадати назву для свого улюбленого. Кіновар, сангрія, шафрановий, колір зеленої м’яти, оливковий, панг – це все про кольори. А ви і не дізналися, якби у вас не було Афинового Ведмедика і його книжки!
А ще є День створення тунелів зі снігу, День смугастих шкарпеток, День розгадування слідів на снігу, День зігрівання земної кулі, День спогадів про дідусеве дитинство, День дірки від бублика, День дослідження шухляд, День халабуд із покривал, День пікніка у вигаданій країні… Але про всі не розкажу, а то ви перехочете читати цю дивовижну книжечку.
Книжку можна просто гортати, втішаючись атмосферними ілюстраціями, можна тримати розгорнутою на потрібній сторінці, щоб завжди мати під рукою ідеї для нового дня. Календар Афинового Ведмедика не соромно буде мати і дорослим, щоб бути щасливим щодня.
Найкраще підходить для осіннього і зимового читання, коли так мало світла і тепла і треба самим його видобувати із власних сердець і сердець тих, кого ми любимо. Добре читається під какао із зефіркою під улюбленим пледом і всі види трав’яних чаїв.
Ірина Березовська