Інтернет гуртівня книг №1 в Україні
Інтернет гуртівня книг №1 в Україні знижка активується при збільшенні суми кошика
Екошопери Новинки

Як подолати страх та паніку

    Зараз наш день не минає без цих відчуттів. Ніби працюєш, відволікаєшся і достатньо зайти новини на секунду і вже відчуваєш як тебе накриває хвилею страху. Чуєш про якісь ракети в Чорному морі, та навіть просто звук повітряної тривоги і все. Це я мовчу про можливість ядерного удару, але тут вже в принципі немає де дітись. Для того аби вижити потрібен спеціальний бункер, за його відсутності радіацію не зупинять звичайні стіни. Нагнала на вас паніку? Давайте ви не будете бігти по йод до аптеки, а просто прочитаєте про методи, які допоможуть вам подолати страх та відчуття паніки. 

    Боятись - це нормально. Відчувати страх та паніку - це нормально. І ви точно не одні такі, я точно з вами. Що допомагає мені у важкі моменти сумніву та страхів? Перш за все, як би банально це не звучало - дихати. Вправа для якої вам не потрібен простір, не потрібно докладати фізичних зусиль, додаткових приладь чи якоїсь допомоги. Дихання квадратами, не буквально, любі друзі, не буквально. Вона допоможе вам нормалізувати дихання та корисна при будь-якому прояві сильних емоцій. Дихайте квадратом: по­вільний вдих на рахунок 1-2-3-4, пауза, 1-2-3-4, видих, 1-2-3-4, пауза, 1-2-3-4. Мо­жете малювати очима ква­драт. Або зробіть повільний вдих на рахунок 1-2-3-4, і ви­дих вдвічі довший 1-2-3-4-5-6-7-8. Завдяки використанню цього методу ви підвищуєте рівень СО2, рівень кисню падає і серцебиття швидше повертається до попередньої норми. Рахунок також відіграє свою роль у процесі заспокоєння, допомагаючи мозку відволіктись та переключитись з емоційного стану на раціональний.

    Читання книг, до речі, також непогано відволікає тривожних думок та є чудовим способом для того аби відволіктись та розслабитись. Все що вам необхідно це оформити замовлення на сайті інтернет-гуртівні Bookopt, отримайте своє замовлення в найкоротші терміни та насолоджуйтесь читанням книг українських видавництв. Залишаю вам посилання на картинці, переходь та насолоджуйся.

    Всяке в житті буває і раптом ви не можете дихати за цією схемою, нема біди. Адже існує багато різних технік для різних людей і якась з них точно вам підійде. Не варто зупинятись на одній, якщо вона не дала бажодного результату. Цього разу я пропоную вам використати Правило трьох. Це крута техніка, особливо коли ви відчуваєте, що “земля йде з-під ніг”, у вас в вухах дзвенить як дзвони на Великдень, а в очах з’являються темні плями. В цей момент вам варто спробувати саме Правило трьох. Давайте задіємо мозок, щоб відволікти його від цього дивного стану. Як мене звати? Де я зараз? Який зараз рік? Ці три прості запитання почнуть процес повернення до реальності. Після цих трьох питань ми починаємо зосереджуватись на трьох предметах з однаковими характеристиками. Три круглих предмета, знайдіть три предмета одного кольору, відчуйте три різних запаха. Торкніться трьох різних поверхонь - підлога, стіна і стеля. Цим способом ми запускаємо когнітивну роботу і активуємо сенсорні відчуття тіла. Страх та гнів відійдуть на задній план та ви відчуєте помітне поліпшення. 

Як вийти зі стану ступору? 

    В простонароді кажуть “закляк”. Отако став і стоїть, і не знати, що з ним робити в цей момент. Якщо ви відчуваєте що від страху ви завмираєте і не можете поворухнутись, варто спробувати вийти з цього стану самостійно. Для початку спробуйте запустити найпростіші м’язи тіла - поворухнути очима, язиком чи пальцями. Зробіть видих, адже зазвичай в таких станах ми жадібно хапаємо повітря, при цьому забуваючи видихати його. Будь-який інтенсивний запах може допомогти швидко повернути вас з прострації. Різкий перепад температур також допомагає в такій нелегкій ситуації. Але не треба обливатись льодяною водою, достатньо просто занурити в неї руки на декілька секунд або ж вмитись холодною водою. 

    Якщо в стан ступору впали не ви, а людина що знаходиться поруч вам потрібно пам’ятати наступні поради. Важливо, не використовувати техніки, які ви бачили в американських фільмах. Не потрібно трусити чи давати ляпаси людині в такому стані! Дійте рішуче, але не використовуючи фізичної сили, потрібно командним голосом та чітко промовляти до постраждалого: “Я тут, подивись на мене! Ти мене бачиш?” Зосередьте увагу людини на собі, та повторіть маніпуляції, які були описані вище. Також можете дати людині випити води та пам’ятайте, ви не запитуєте ви стверджуєте впевненим голосом. 

Незабаром ми всі будемо “боротись” з відчуттям гордості за нашу країну та наших людей.

Ми “втомимось” пишатись та радіти перемозі! 

Крок за кроком, до великої перемоги, великої країни!