Всі ми чудово знаємо, що Білий дім - резиденція президента Сполучених Штатів Америки. У різних американських фільмах ця будівля часто потрапляє під приціл злочинців. Її руйнують землетруси, або ж просто підривають або ж захоплюють терористи. Добре, що в реальному житті її існування дещо спокійніше. Хоч і реставрували її, все ж, не раз.
Пройшло 14 років з моменту закінчення будівництва Білого дому і він уже потребував відновлення, через підпал, що вчинили солдати, під час війни у 1812 році. Наступні зміни у конструкцію будівлі внесли у 1824 та 1829 роках.
У 1902 році, при Теодорі Рузветі, з'явилось західне крило, а під час Другої світової війни, за його наказом, було збудовано бункер. З 1948 по 1952 рік Білий дім переробляли вже за побажанням Гаррі Трумена.
Та повернемось, на секунду, до 32-го президента Америки - Франкліна Делано Рузвельта. Адже, він був не лише чудовим політиком, а щей відомим письменником. У 1945 році він, навіть, спробував воскресити образ відомого літературного героя, якого придумав Артур Конан Дойль, написавши твір - «Бейкер-стріт фоліо: п'ять записок про Шерлока Холмса від Франкліна Делано Рузвельта». А ось, сам президент Рузвельт надавав перевагу творам Редьярда Кіплінга.
Нікому не цікаво чому Овальний кабінет не квадратний? Цікавий каламбур, але як так сталось, що звичну для форму приміщень змінили саме на овал? Кабінет був збудований у 1909 році, його створили згідно старовинної традиції - придворні та їх гості, на посиденьках, сідали в круг. А ось від старих традицій позбавити стіни Білого дому допоміг Томас Джефферсон, який відмінив практику поклонів та інших жестів, що були звичними для королівських прийомів. Їх замінили на прості і звичайні рукостискання.
Декларація незалежності - належить до його численних заслуг перед державою. У 1775 році він був призначений Конгресом у комітет, що відповідав за написання декларації незалежності. Як талановитий письменник, Джефферсон майстерно описав права і свободи громадян, та для чого вони потрібні. А улюбленими письменниками самого президента були: Марк Аврелій, Дж. Свіфт “Мандри Гуллівера” та Мігель де Сервантес “Дон Кіхот”.
Кожному президенту країни дозволяється змінити Білий дім на свій смак, це не дивно, враховуючи, що йому там жити. Наприклад, для Франкліна Рузвельта встановили закритий басейн, оскільки, після поліомієліту його паралізувало. Девіду Ейзенхауеру встановили поле для гольфу, а Білл Клінтон привіз із собою бігову доріжку, щоб продовжувати боротися з зайвою вагою. Не можна змінювати лише дві речі: ліжко Авраама Лінкольна та його робочий стіл, хоча ходить чутка, що президент так жодного разу і не переночував на тому ліжку.
Спав він там чи ні, але я б все рівно не пхала свої руки до його речей. Адже саме привид Лінкольна живе в стінах Білого дому. Повідомляється, що кілька світових лідерів бачили його привид. Члени президентських сімей не гребують користуватись цими чутками і часто жартують над своїми гостями, прикидаючись привидом Лінкольна, лякаючи тих хто виявив сміливість переночувати у його спальні. Можливо він блукає там у пошуках примірничка книг свого улюбленого автора - Вільяма Шекспіра.
“20-річне прокляття” - це прокляття Білого дому, згідно якого кожен президент, якого обирали в рік, що закінчується нулем, помирав або гинув до закінчення свого президентського терміну. І саме Рональду Рейгану вдалось його перемогти. Так, він був поранений, але все ж, зміг вирватись з лап смерті і продовжити керувати державою. А його улюблена серія книг - “Атлант розправив плечі” Айн Ренд.
Можливо, саме з Вас вийде наступний президент? Як показує практика, ними не народжуються, а стають. А поки, можете готуватись до свого майбутнього відповідального поста, читаючи книги тих, хто вже побував на цьому місці. Тим паче, що зробити це легко та в задоволення разом з Bookopt.
Bookopt - читати модно!