- 20% ЖОРЖ Весняні знижки на книги видавництва
Інтернет гуртівня книг №1 в Україні
Інтернет гуртівня книг №1 в Україні знижка активується при збільшенні суми кошика
Акція! -30% на Екошопери

Володимир Вакуленко – дитячий письменник, вбитий російськими окупантами

 У ці дні спливає два роки з дня смерті українського дитячого письменника Володимира Вакуленка. Навесні 2022 року кулі російських окупантів обірвали життя пана Володимира. Точна дата вбивства не відома – між кінцем березня і першій половині травня. Важливо знати й пам’ятати українців, які загинули під час російсько-української війни. Тому розповімо читачам про Володимира Вакуленка та познайомимо з його творчістю.

Володимир народився і жив у с. Капитолівка (Ізюмський район, Харківська область). Таланти до написання творів, віршів мав з дитинства. Був редактором дитячо-підліткової газети. Видав альманах “Ізюмська гора” в який увійшли і його твори. Володимир Вакуленко був активним у своїй діяльності, тому й не дивно, що часто організовував літературні проєкти. Лауреат багатьох конкурсів та літературних премій.

У письменника є двоє синів. Молодший – Віталік, жив разом з батьком під час російської окупації. Мама поета, пані Олена Ігнатенко, впевнена, що Володимир почав писати книжки через Віталіка, бо він його дуже любив. У хлопчика встановлений діагноз “аутизм”, він завжди потребував і потребує особливої уваги. Тато часто брав сина з собою на різні фестивалі, заходи, літературні події. Володимир Вакуленко розумів потреби дітей з інклюзією. Тому видав книжки для дітей з важким порушенням зору. В своїх розповідях про сина мама згадує, що Володя був веселим, допитливим хлопчиком, впертим, любив тварин. У дорослому віці робив усе можливе, щоби діти й дорослі любили свою країну, знали і шанували українську мову. Був справжнім патріотом України.

Ми хочемо, щоб поезія Володимира Вакуленка завжди жила. Вірші поета на сторінках журналів та книжок прочитають та полюблять тисячі українських дітей. Запрошуємо і вас познайомитися з творчістю пана Володимира.

Татусева книга

Цю книжку Видавництво Старого Лева вперше видало в 2014 році, а після смерті Володимира видавництво вирішило перевидало її. Поет підписував книги Володимир Вакуленко-К. Вірші у цій книжці веселі, добрі, щирі – такі як і їх автор, написані люблячим батьком для свого сина. Вони точно сподобаються дітям, адже легко запам’ятовуються, а кумедні тексти викличуть усмішку на обличчі дітей.

Примостився реп’яшок

На собачий кожушок.

Новину він чув від жабки –

День народження в кульбабки.

(з вірша День народження кульбабки)

Обов’язково придбайте книгу своїм дітям. Організуйте затишні літературні читання в себе вдома. Діти залюбки послухають ці вірші, а хтось захоче вивчити їх напам’ять.

Детальніше

Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші

Володимир Вакуленко від початку повномасштабного вторгнення та окупації свого рідного села Капитолівка, що на Харківщині, вів щоденник. У ньому записував, що відбувалося в селі та ділився своїми думками, відчуттями. Володимир знав, що рано чи пізно за ним прийдуть російські окупанти, бо мав проукраїнську позицію, був активістом, волонтером, учасником Революції гідності. Мама переконана, що сина здали свої односельчани, які не любили його за любов до України. За день до викрадення, Володимир заховав щоденник у землю під деревом і сказав своєму батькові віддати його, коли прийдуть наші ЗСУ. Перед стратою письменника катували, а потім застрелили і викинули тіло обабіч дороги біля рідного села. Історією Володимира Вакуленка займалася Вікторія Амеліна – українська письменниця і громадська діячка, яка документувала воєнні злочини росіян на Ізюмщині. Вікторія з батьком Володимира знайшла щоденник і передала до Харківського літературного музею. Останній запис у щоденнику датується 21 березня.

Детальніше

У 2023 році видавництво Vivat видало книжку, до якої увійшли тексти щоденника окупації, вибрана поезія Володимира Вакуленка-К. для дітей і дорослих, а також історії від друзів, колег та очевидців, що занурять у хроніку перших місяців повномасштабної війни Росії проти України.

На жаль, Вікторія Амеліна, теж загинула від рук клятих російських окупантів. 27 червня 2023 року письменниця перебувала в Краматорську разом із делегацією іноземних журналістів і письменників. Росіяни завдали ракетного удару по будівлі, де була пані Вікторія. Внаслідок отриманих травм вона померла у лікарні 1 липня 2023 року. В письменниці залишився 10-річний син. Це стало великою трагедією для рідних і друзів Вікторії.

Ми маємо знати, пам’ятати, шанувати людей, які були справжніми патріотами нашої країни, читати їх книжки, щоб творчість загиблих письменників завжди жила.

Bookopt – читати модно!