«Не той тепер Оскар, Хорол-річка не та», - сказав би Микола Гоголь, прочитавши нові правила до вибору кінострічок на премію Оскар.
Так-так, в Оскара з’явилися нові правила. Такі, що відповідають новим політичним, культурним, гуманітарним та іншим стандартам. Тепер, аби мати право змагатися у номінації "Найкращий фільм" потрібно виконати аж 4 нові стандарти! Хочете знати, які?
Отож… цитуємо із першоджерела:
Один із ключових персонажів або героїв другого плану має бути:
- Азійцем;
- іспаномовним або латиноамериканцем;
- Темношкірим або афроамериканцем;
- Корінним мешканцем;
- Представником іншої недостатньо представленої раси чи національності
Акторський склад фільму повинен складати не менше як на 30% з:
- Жінок
- Расових та етнічних груп
- ЛГБТ+
- Людей з певними порушеннями чи інвалідністю
Основна сюжетна лінія/ тематика повинна зосереджуватись на недостатньо представлених групах:
- Жінок
- Расових та етнічних груп
- ЛГБТ+
- Людей з певними порушеннями чи інвалідністю
Стажери, дистриб'ютори та керівники рекламної кампанії мають бути представлені:
- Жінками
- представниками різних етнічних груп
- ЛГБТ+
Ось такі справи…
Тепер шансів на перемогу не буде у стрічок, де замало жінок, представників різних етнічних груп, а також не висвітлюватиметься актуальна проблема. Все як у школі: мета, завдання, методи і способи, засоби і принципи…
І раптом розумієш, що даремно обурювався, з якого такого дива головний герой минулорічної стрічки за книгою Рея Бредбері «451 за Фаренгейтом» перетворився на афроамериканця… Щось вони відчували, оті сценаристи…))
Та не будемо про сумне!
Пригадаємо старі-добрі кінострічки, які вибороли Оскар у минулому – і які зняті за вашими улюбленими книгами!
Отож, раз-два-три – почали!
"На Західному фронті без змін"
1930 року фільм за книгою Ремарка був удостоєний двох премій Оскар - як кращий фільм року і за режисуру .
Тема людини, яка попри всі жахи війни не втратила здатності до справжнього кохання і дружби, — одна з провідних у творчості Ремарка. Пройшовши через окопи, виживши на полях Першої світової, молодь шукає себе в новому світі, де немає смертей, не вибухають гранати та не гинуть бойові побратими. У їхніх серцях палає й веде вперед невгасимий вогонь — жага до життя.
Пауль Боймер і його однокласники потрапили в окопи зі шкільної лави. Зазирнувши у сталеві очі війни, ці хлопчаки не можуть повірити, що колись вона скінчиться, що настане мирне життя. Чи знайдуть у ньому опалені боями юнаки своє місце? Та це буде потім, а нині… нині на Західному фронті без змін. («На Західному фронті без змін»)
Вони повернулися з війни. Вони вижили. І тепер треба жити далі. Проте все, що було важливим колись, раптом втрачає значення. Попри страх, безнадію, самотність герої повинні знайти новий сенс життя… («Повернення»)
Цей роман Маргарет Мітчелл побачив світ у 1936 році й одразу набув шаленої популярності. Автора було відзначено Пулітцерівською премією, а твір перекладено на 37 мов світу. За романом був знятий фільм, який отримав вісім "Оскарів" у 1939 році!
Минають роки, а читачі у всьому світі продовжують кохати і мріяти, радіти і сумувати разом із гарною і зухвалою, мужньою і незрівнянною Скарлет О’Гарою.
«Олівер!» (Англ. Oliver!) - музичний художній фільм, знятий в 1968 році режисером Керол Рідом, виробництво Великобританії. Екранізація однойменного мюзиклу Лайонела Барта за мотивами роману Чарльза Діккенса «Пригоди Олівера Твіста». Фільм розповідає про пригоди хлопчика Олівера, безпритульного, який врешті-решт знаходить своїх рідних. Фільм завоював 5 премій «Оскар» в основних номінаціях, в тому числі в категорії Кращий фільм, і один так званий Почесний Оскар.
Кращим фільмом у 1956 році визнали "Навколо світу за 80 днів", реж. Майкл Андерсон
"Навколо світу за 80 днів" - славетний роман французького письменника-класика Жюля Верна. Незворушний англієць Віллі Фогг та його моторний слуга Паспарту вирушають у подорож навколо світу, відвідуючи чудові міста, перетинаючи океани, підкорюючи джунглі та пустелі.
1975 рік став тріумфальним для фільму "Над зозулиним гніздом"
На початку 1960-х, під час навчання в університеті, Кен Кізі кілька місяців підробляв санітаром у психіатричному відділенні однієї з лікарень. Саме там, на нічних змінах, він почав писати свій дебютний роман - "Над зозулиним гніздом". Очима індіянця- напівкровки Вождя Бромдена, якого всі вважають глухонімим, читач побачить героїчну боротьбу веселого шахрая Рендла Патрика Макмерфі проти могутнього Комбінату, що підкорив уже собі все людське життя. Більш ніж півстоліття цей неперевершений роман приваблює нові покоління читачів. Входить у сотню найкращих англомовних романів ХХ століття за версією журналу "Тайм". Однойменна оскароносна екранізація з Джеком Ніколсоном у головній ролі. Номер 58 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.
У 1990 році Оскар виборов фільм "Мовчання ягнят".
Оскароносний фільм «Мовчання ягнят» подивилось дуже багато людей. Зараз прихильники Томаса Гарріса мають можливість прочитати найвідоміший твір українською мовою.
Пошуки серійного вбивці, сповіді двох маніяків, пікантні подробиці життя відомих осіб, намагання врятувати ще одну жертву – прихильникам романів-трилерів є що смакувати та час від часу здригатися.
Кращим фільмом у 1993 році став «Список Шиндлера».
Про що цей фільм?
Оскар Шиндлер - мільйонер, успішний комерсант, запальний гравець, автогонщик, авантюрист... та праведник світу, який урятував від смерті в газових камерах більше людей, ніж будь-хто за всю історію війни. На початку Другої світової німецький промисловець Оскар Шиндлер відкрив у Кракові фабрику з виробництва емальованого посуду. Найдешевшою робочою силою були євреї з гетто. Ті з них, кому пощастило потрапити до цієї фабрики, немов витягнули щасливий квиток... Коли до міста прибув офіцер СС Амон Гьот, божевільний садист, доля десятків тисяч євреїв була вирішена. Усіх їх наказали переправити до Аушвіцу - табору смерті... Шиндлер урятував "своїх" євреїв. Він оплатив їхні життя, віддавши за них усе, що мав. Бо чого варті гроші, якщо є 1300 чоловік, які довіряють одному?
1994 рік - рік тріумфу Форреста Гампа!
"Світ вже ніколи не буде колишнім після того, як ви його побачите очима Форреста Гампа" — зазначалося у слогані до знаменитого фільму Роберта Земекіса з Томом Хенксом і Робін Райт в головних ролях, номінованому на тринадцять "Оскарів", з яких отримано шість.
"Життя ідіота — це вам не коробка шоколадних цукерок", - заявляє Форрест в перших же рядках, і він знає, що говорить (навіть якщо у фільмі сенс цієї фрази змінився на чи не протилежний). Що б з Форрестом ні траплялося і куди б його не заносило (до В'єтнаму і в Китай, на концертну сцену і на ринг, в Білий дім і у відкритий космос), через все життя він проніс любов до Дженні Каррен і здатність дивувати оточуючих через все життя адже він "ідіот, зате не тупий".
У 1996 році фільм «Англійський пацієнт» отримав свій заслужений Оскар!
За цей роман Майкл Ондатже отримав престижну Букерівську премію. Твір було екранізовано у 1996 році. Фільм сподобався письменникові та отримав 9 з 12 можливих Оскарів.
Останні дні Другої світової війни. Життя, тіла, серця і душі людей страшенно понівечені, як і будівлі після військових дій. Але прийшла весна, тепла та яскрава італійська весна; збереглися безцінні фрески старовинного монастиря – і все це не може не підтримати зародки нового кохання.
Канадська медсестра Хана передчуває наближення смерті свого безіменного англійського пацієнта, який страшенно обгорів після аварії літака над Сахарою. Тому вона не поїхала із медичним потягом. Натомість дізналася про неймовірну історію кохання угорського графа до заміжньої жінки, познайомилась із зрадженим борцем антифашистського руху північної Африки та зустріла чоловіка, який зумів коханням вилікувати її спустошену горем душу.
2003 рік – і нарешті Оскар отримав толкіннів «Володар перснів»!
Хоча для більшості читачів роман відомий як трилогія, Толкін задумував його як перший том у двотомнику, другою книгою якого мав стати «Сильмариліон». Проте, коли Толкін подав у видавництво першу книгу під назвою «Володар Перстенів», з економічних міркувань було вирішено надрукувати її в трьох томах упродовж 1954–1955 рр. Відтоді книга неодноразово передруковалася й перекладалася багатьма мовами, що зробило її одним з найпопулярніших та найвпливовіших літературних творів ХХ століття.
Всі ви, звісно, читали ці книги і бачили видатні екранізації. А от зважаючи на нові правила кіноакадемії, ми сильно сумніваємося, що змогли би побачити ці стрічки у первісному вигляді…
Хоча… може ми помиляємося… Не знаємо… Життя змінюється, змінюються правила, змінюються герої та діалоги…
От лишень цікаво – ЯКІ фільми і за ЯКИМИ книгами здобудуть Оскар у буремному 2020…))