Ваша дитина - дошкільнятко, і вам хочеться підтягнути її знання з англійської мови? Вам хочеться почути віршики англійською мовою у виконанні свого дошколярика? Бабусі/дідусі не знають англійської, але мають час і бажання займатися цією мовою з вашою дитиною? Тоді пропонуємо вашій увазі посібник "Easy English" для дітей 4-7 років.
Безсумнівно вивчення іноземної мови стало необхідністю для сучасних дітей, адже це ключик до комфортних подорожей за кордон, до успішної кар'єри та навіть сімейного щастя (хтозна, з якої країни буде обранник/обранниця вашої дитини). Тож питання не в тому, чи треба малятам вчити англійську, а в тому, ЯК їх навчати, не відбивши охоту.
Як вчитель англійської мови за освітою я ретельно підходжу до добірки навчальних книг для власної дитини, тому зважую "за" і "проти" кожного посібника. Раніше я стороною обходила книги із написанням транскрипції українськими буквами, але в даному випадку згодна з авторами "Еasy English", що на першому етапі навчання це дуже спрощує життя дорослим, які не знають мови, і це дозволяє усе одно займатися з дітьми (подумали, в першу чергу, про бабусів/дідусів). Як то кажуть, краще хоча б трохи, ніж ніяк. Діти швидко засвоять правильну вимову на уроках з англійської в школі чи садку, зате вже матимуть словниковий запас. Я обов'язково акцентую увагу дитини на написання слова, яке читаю, щоб розвивати одночасно зорове та слухове сприйняття.
У цьому посібнику досить вдалі жартівливі ілюстрації до нових слів, наприклад, за темами: птахи, комахи, дерева, квіти, ягоди, овочі, напої, їжа, іграшки.
Усі ці слова можемо повторювати в повсякденному житті, не прив'язуючись до занять у книзі. А щоб заняття були цікавішими, автори пропонують десятки ігор, наприклад, гра "Так чи не так", у якій ведучий показує малюнок і запитує, наприклад: "Is this a dress?". Якщо так,то дитина має відповісти: "Yes, it is", якщо ні, то: "No, it is not". В усіх пропонованих іграх діти залюбки міняються ролями з дорослими. Тож гру можна адаптувати під вік учня, залежно від обсягу вже засвоєних знань.
Спочатку я зараховувала до недоліків деякі з наведених нижче ілюстрацій у посібнику, але вирішила використати їх для екскурсу в "далеке" минуле, коли не існувало термопотів, пилососів, посудомийок, мікрохвильовок, плоских телевізорів, мобільних телефонів та інших сучасних приладів, які полегшують наше життя. Зізнаюся, що пояснення того, як чайник ставлять на газову (!) плиту, щоб закип'ятити воду для чаю, трохи відволікло нас від вивчення англійської, однак то був цікавий урок історії. Годинник із зозулею на стіні дитячої кімнати - то ще одна цікава розповідь.
Загалом нам подобається займатися за цим посібником, який є водночас і книгою, і зошитом для завдань (наприклад, запропоновано розмалювати малюнок вказаними кольорами).
Віршики простенькі, ритмічні, гарно проілюстровані. Веселих і продуктивних вам занять!
Леся Солейл