Для мене читання було каторгою. В шкільні роки змусити мене читати можна було лише методом “батога і пряника”. Звісно, веселіше бігати по вулиці, кататись на гойдалці чи дивитись мультик. Куди ж там нудним буквам на папері тягатись з такими розвагами?
У виборі книги я керувалась не змістом, сюжетом чи хоча б красивою обкладинкою, а товщиною. “Каторга” тривала менше, а діло було зроблене. Одна книга - йдеш гуляти. Умова є умова. Також важливі були малюнки, наявність яких значно скорочувала час проведений за читанням. Хоча я і досі не гребую ілюстрованими виданнями, але зараз це заради естетичного задоволення.
Що ж, якщо Ваша дитина так само, як і я не любить читати Ви знайшли правильну статтю. Тут я поділюсь з Вами маленькими секретами, як не просто змусити Вашу дитину читати, а зробити це тонко і хитро.
Перша порада - читайте вголос. Але я вас благаю, не робіть цього перед сном. Знаю, знаю Ви звикли, що казка це ритуал перед сном, та якщо привчити дитину до такої асоціації, вона буде засинати під книгу в будь-який час. Я - яскравий приклад цього явища, вибач мамо, але справді, коли я почала читати сама, я просто вирубувалась за книгою. І снодійного не треба з таким ефектом, будь то день чи ніч, очі закривались самі собою. Це не категорична заборона, але для ефективності читання в голос робіть це зранку за сніданком, або ж започаткувати обідній ритуал обнімашок на дивані з книгою та батьками.
Не спрацювало? Можливо через те, що Ви читали занудним монотонним голосом? Це ще один важливий елемент, адже жодне бубніння не змусить дитину Вас слухати. Проявіть свій артистизм, будьте смішними, дурнуватими чи страшними. Кричіть, смійтесь, скавуліть - грайте роль персонажа книги, наче справжній актор театру та кіно.
Особиста рекомендація - “Пригоди Барона Мюнхаузена”. В дитинстві я обожнювала цю книгу і слухала, як тато мені читає ці історії з величезним задоволенням.
Барон Мюнхгаузен — незвичайний персонаж, який постійно потрапляє в найнесподіваніші пригоди та якому дуже кортить Вам про них розповісти. Чи чули Ви про вишневого оленя? Знаєте, як їздити верхи на половині коня чи літати на гарматному ядрі? А може, Вам доводилося видиратися мотузкою аж на самісінький Місяць? Ви ще вагаєтесь чи замовляти? Думаю, ціна на сайті Bookopt точно переконає Вас зробити покупку. Але не поспішайте, бо в мене ще є декілька вартісних порад і ще декілька крутих книг.
Друга порада - будьте голлівудським режисером. Ні, Вам не почулось. Перервіть читання книги на найцікавішому місці й дитина з нетерпінням буде очікувати продовження історії. Серія закінчилась на найцікавішому місці або ж реклама почалась на якомусь кульмінаційному моменті. Згадали, як відчували себе в цей момент? Ваша дитина також безсумнівно купиться на цей тонкий психологічний прийом. А якщо застосувати цей фокус з дитиною, яка вже вміє читати не виключено, що Ви застанете її за самостійним читанням. Я б точно потрапила на гачок цієї поради.
Третя рекомендація - обирайте сучасні книги. В ідеалі дайте дитині зробити вибір самій. Чи любила я твори, що були в шкільній програмі? Ні. Чи хотіла я їх читати? Звісно ж, ні. Я впевнена. що підростаюче покоління також не особливо шкодує класиків. Так, зараз я з задоволенням читаю “Фауста”, і вкотре перечитую “Ромео і Джульєтту”. Ключове слово - зараз. Дайте волю дитині, хай це буде комікс - це вдалий початок. Для того аби навчитись бігати, треба спочатку навчитись ходити. Зрозуміли до чого я веду? Гаразд, не ваш формат, я розумію. Але в 21 столітті Ви маєте право та можливість обирати. Ілюстровані видання - не комікс і в той же час не нудний набір слів. Якщо Ви не знали про наступну книгу, мовчіть і не зізнавайтесь нікому.
“Гаррі Поттер і філософський камінь. Книга 1. Ілюстроване видання” - прекрасний приклад звичайної книги, що завдяки малюнкам перетворилась на захопливу мальовану історію. Не буду багато розповідати, просто залишу це тут.
Дозволяю Вам не дочитувати. Можете сміливо робити замовлення на сайті Bookopt.
А ми рухаємося далі і четверта порада - подайте власний приклад. Тільки не кажіть, що у Вас немає часу. Якщо Ви маєте час сидіти в телефоні, значить маєте час взяти до рук книгу. Читати - корисно. Читання книг продовжує тривалість життя в середньому на два роки. Ми не знаємо, як вони проводили дослідження, але факт залишається фактом. Оточіть себе книгами, нехай вони будуть повсюди. Очі бачать - рука тягнеться. Пам’ятайте, що діти копіюють Вашу поведінку, якщо у Вас в руках книга, то дитина буде хотіти того самого. З Bookopt заповнити будинок книгами дуже просто, а головне вигідно.
Можна порадити Вам чудову книгу? “Джуді Муді” - серія книг, що захоплює дітей від 6 років.
На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, вчаться тішитися маленьким і великим радощам. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам усмішку. Цілих 11 книг з різними пригодами.
Куди ж ми без прогресу? Порада п’ята - перенесіть видання на електронну платформу. Купуйте книги з доповненою реальністю, зареєструйтесь на книжкових сайтах. Хочеш гаджет - будь ласка. А там книга і вже нікуди не дінешся від неї.
Наприклад, книги видавництва Віват, подарують вашій дитині не лише чудову казку, але й новий світ доповненої реальності. “Дикі лебеді. Казка з доповненою реальністю” - чарівний світ казки, що оживає.
Аж самій захотілось, щось прочитати. Я біжу купувати книги в інтернет гуртівні Bookopt, чого і Вам бажаю.