Інтернет-гуртівня — Найкращі гуртові ціни

+380 68 301 02 20        

+380 66 235 66 71        

knyzhkova_xata

 +380 63 928 11 09

+380 35 252 70 93

salebook@ukr.net

Абетка Гвара (мала)

Абетка Гвара (мала)

Абетка Гвара (мала)

Детальніше

Наявність: Відсутній на складі

49,56 грн.

Деталі

     Балак на львівський смак. Маленький формат.
     Леґіони вчительок української мови сумлінно втовкмачують львівським діткам у голови, «як то всьо має називатися і писатися правильно». Комп’ютерні програмі з українського правопису скаженіють, на свій розсуд виправляючи слівця львівського балаку. Але дітки, як не вдома, то на перекурі попід школою чи на самогонній дискотеці у Радехові, багатіють іншими вербальними формулами і самі собі творять лінґвістичну норму. Завдяки цьому львівська ґвара, хоч і не досить вписана у формат, живіша від полтавської матриці укрмови, і ніц їй не бракує. Хіба що у довірливих дітисьок постає запитання, чого вони раптом мають вірити книжці, а не вірити бабці, і тую мармуляду величати джемом, фризієрку – перукаркою, а двірець – залізничним вокзалом. І чого раптом не можна вживати «курва горбата» у присутності матусі, «як дідо то завше каже». Отака от мовна дискримінація. Щоправда, як їх не зви, а вафлі «Артек» на андрути не перетворюються. Тож і живуть в одному місті і фата з вельоном, і батяр з гопником, і карменадлі з відбивною. І навіть фацет із братішкою.

ISBN 978-617-679-010-5
Видавництво Видавництво старого лева
Автор Ні
Мова Ні
Кількість сторінок 0
Обкладинка тверда

Відгуки клієнтів 3

11.11.16 Катерина
Це не дитяча книга, прийнанні моя дитина таких слів не знає і не чує. Але мені було дуже цікаво. Колоритні слова з відтінком українських традицій. Дещо кумедно (на погляд мешканців іншого регіону), але ДУЖЕ ЦІКАВО. На раді є предача, де розтлумачують подібні слова, я завжди слухаю її з захопленням, а тут така ж кнгига. Це справжній словник українських слів-родзинок! Дуже дякую автору і видавцеві! Рекомендую!
31.01.16 Тетяна
Класна книжечка, 3ацікавить всіх, хто цікавиться українською мовою і діалектами Адже мова не є статичною, вона жива і 3мінюється 3авжди.
25.01.16 Юлія
Придбала не для дитини, а для себе, настільки зацікавила мене ця книга, оскільки мова, яку я чую кожного дня у своєму місті дуже відрізняється від поданої у цій книжці
5

Ваш відгук